SK Zeleneč - SK Viktorie Jirny 3:4

22.05.2016 10:15

V utkání 22. kola jsme zajížděli k místnímu derby do nedalekého Zelenče. Začátek utkání nám vyšel. Soupeře jsme zatlačili na vlastní polovinu a dobře kombinovali. Vytvořili jsme si hned několik šancí ke vstřelení branky, bohužel ani jednu jsme nevyužili. Radovat z vedení jsme se mohli v 10. minutě, když Michalec výborně odcentroval ze strany, domácí hráč míč nasměřoval do břevna od kterého se míč odrazil k Bílému, který vyslal tvrdou střelu. Jeho pokus nasměroval za záda domácího brankáře lehkou tečí Kalát. Bohužel v 19. minutě se pokusil zahrát hlavou malou domů Gažík. Míči bohužel chyběla potřebná razance a tak musel Štefek podstoupit souboj s domácím útočníkem, který byl v tomto souboji důraznější a srovnal na 1:1. V minutě 29. jsme se dostali znovu do vedení. Kalát nejprve hlavou zakončil do domácího brankáře, z následné dorážky už se nemýlil a rozvlnil síť domácí branky. Dvoubrankové vedení a potřebný klid do kopaček nám před odchodem do šaten zajistil Remeš, který postupoval sám na domácího brankáře, zachoval klid a poslal míč s přehledem podél levé nohy brankáře. Po prvním poločasu tedy náš dorost odcházel do šaten za vedení 3:1.

Do druhého poločasu jsme chtěli více držet míč na kopačkách a přidat co nejdříve další branku. To se nám bohužel nepovedlo. Náš dorost si nedokázal přihrát a většinu situací jsme řešili dlouhým odkopem. V 50. minutě se bohužel v souboji s domácím brankářem zranil Remeš a tak musel být nahrazen Šimonem. V 54. minutě jsme bohužel opět inkasovali. O tři minuty později se nám podařilo opět poodskočit soupeři na rozdíl dvou branek, když Kalát opět ukázal, že se jedná a gólového hráče a završil tak svůj hattrick!! Po vstřelené brance jakoby našim dorostencům došli v horkém počasí síly. V soubojích jsme byli později než soupeř a to i naši střídající hráči!! Chybělo nám potřebné nasazení, často jsme museli zbytečně faulovat a tím jsme Zeleneč opět pustili do hry. Ve druhé půli byl výkon některých našich hráčů hluboce za očekáváním a absolutně nepotvrzoval naše postavení v tabulce. Vše vyústilo v 85. minutě další brankou domácích. V dramatické koncovce utkání jsme si vedení ohlídali a nakonec jsme se mohli radovat z vítězství nejtěsnějším rozdílem 4:3. Do dalšího utkání tedy máme opět na čem pracovat. Je potřeba se soustředit na závěr soutěže, protože další takový výkon by nás mohl odsunout z boje o první příčku!! Další utkání odehrajeme na domácí půdě v sobotu 28.5.2016 od 10:15 proti Jestřábí Lhotě.

Rozhodčí: Marek